Pomoc
dla firm 2.0

Efektywny controlling
płynności finansowej

Z powodu epidemii i jej następstw gospodarczych, udostępniamy firmom 3 pomoce controllingowe:

▪ gotowe pulpity menedżerskie cash flow
▪ uproszczone konfiguracje systemów IT
▪ bardziej elastyczny system licencyjny

“Wyjątkowa akcja, bardzo adekwatna do bieżącego czasu”

Agnieszka Pakowska
Główny Księgowy

Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

“Bardzo pozytywnie, ciekawe rozwiązania, ciekawe dashboardy”

Paulina Szybowska
Business Reporting Manager
Grupa Żywiec

“Całkiem ciekawa oferta. Ona jest wartościowa”

Witold Kulpiński
Performance Director
Auchan Retail

“Bardzo ciekawa oferta :-)”

Anetta Dąbrowska
Dyrektor Finansowy

ENKEV POLSKA S.A.

Więcej wypowiedzi klientów na temat akcji

Co konkretnie udostępniamy?

Gotowe Pulpity Menedżerskie
i modele dla Cash Flow

bezpłatnie,
do zastosowania od zaraz

Żeby nie tracić czasu na samodzielne tworzenie, ale skorzystać z tego co my już mamy gotowe i czym możemy się podzielić.

Są to gotowe do natychmiastowego zastosowania, pulpity tworzące model controllingowy dla kluczowych pozycji przychodowych i kosztowych wpływających na cash-flow.

Pozwalają na analizy płynności od pierwszego dnia wdrożenia na podstawie istniejących już danych klienta – bez konieczności budowania nowych struktur danych.

Uproszczone konfiguracje systemów IT na start
wdrażane w 5-30 dni
zamiast 4-6 miesięcy

Żeby szybciej wdrażać rozwiązania dziś najbardziej kluczowe, a jednocześnie mieć możliwość ich rozwoju w przyszłości.

Odchudziliśmy konfiguracje systemu Eureca, żeby szybciej wdrażać to co dziś jest kluczowe, a w każdej chwili możemy je swobodnie rozbudowywać o inne obszary.

W ramach akcji udostępniamy w cenie 1 zł za 3 miesiące naszą jednostanowiskową aplikację klasy BI – OneLook – pracująca na tych samych pulpitach.

Bardziej elastyczny
system licencyjny

z rozliczaniem miesięcznym zamiast rocznego

Żeby w dobie ratowania gospodarki, nie blokować żadnych firm w korzystaniu ze sprawdzonych narzędzi controllingowych – tu więcej szczegółów ›

W ramach akcji proponujemy łatwiejszy na starcie – miesięczny system rozliczeń licencyjnych z tytułu użytkowania systemu Eureca.

Pozwala on na łatwiejsze wejście , dopasowanie liczby i rodzaju licencji do potrzeb firmy, szybsze zmiany i ewentualne łatwiejsze wycofanie się ze współpracy.

Jeśli czujesz, że ten Program jest dobry dla Twojej firmy
zrób śmiały krok i …

1. Budowa modelu cash flow

W oparciu o przygotowaną przez nas strukturę danych i predefiniowane Pulpity Menedżerskie, budujemy z klientem model cash flow, do którego zaciągamy wyłącznie kluczowe (bo nie wszystkie) wpływy i wydatki. Po stronie wpływów zaciągamy – plan przychodów i zarządzanie należnościami, a po stronie wydatków – wydatki publicznoprawne, wynagrodzenia, koszty z podziałem na konieczne i opcjonalne.

Model cash flow planistyczny

2. Analiza należności

Podłączamy się bezpośrednio do należności pilnując w ten sposób pieniędzy, które jako firma już zarobiliśmy, ale których ściągnięcia trzeba jeszcze dopilnować. Uruchamiamy Pulpity Menedżerskie pozwalające na budowanie scenariuszy ściągalności, monitoring wiekowania należności i analizę statusów inicjujących określone działania prewencyjne mające na celu ściągniecie należności.

Analiza należności

3. Zasilenia modelu danymi

Aby móc często i sprawnie monitorować płynność finansową, bez każdorazowego przygotowywania danych proponujemy budowę różnego rodzaju zasileń modelu. Rekomendujemy automatyczne zasilenia z kluczowych obszarów – Transakcji Księgowych i Sprzedaży. Dane te proponujemy uzupełniać w arkuszach informacjami o: realnych terminach płatności, należnościach, saldach bankowych, możliwych liniach kredytowych, elementach Tarcz Antykryzysowych, czy wykorzystaniu zasobów firmy (ECP, maszyn itp.).

Zasilanie danymi

4. Współdzielenie informacji

Uważamy, że w czasach wielkiej uważności na płynność finansową, wysiłki Controllera czy Dyrektora Finansowego, jako osób odpowiedzialnych za przetwarzanie danych finansowych, mogą być niewystarczające. Proponujemy angażowanie w pilnowanie płynności firmy, większej niż zazwyczaj ilości osób mających bezpośredni lub pośredni wpływ na jej płynność (sprzedaż, redukcja kosztów itp.). Proponujemy udostępnianie im kluczowych, szybkich, wiarygodnych i czytelnych informacji pochodzących z analizy cash flow.

Współdzielenie informacji

5. Możliwości interaktywnych Pulpitów Menedżerskich

Różne metody zasilania danymi

  • z plików Excel – przez szybkie powiązanie Pulpitu z danymi, które zazwyczaj są już w firmie w postaci raportów MS Excel. Zasilenie nie angażuje działu IT, a dedykowane pliki do CF dostarczamy w ramach akcji.
  • z dowolnej bazy danych – przez zdefiniowane widoki (viewsy na bazie) umożliwiające prowadzenie analiz online w postaci graficznej na danych źródłowych. Wymaga przygotowania viewsa przez IT klienta.
  • z hurtowni danych – bezpośrednie podłączenie do spójnej bazy danych bez wsparcia IT.

Wizualizacja danych tabelarycznych

  • dostrzeganie zjawisk na pierwszy rzut oka
  • obserwowanie wielu zjawisk na jednym dynamicznym pulpicie
  • dynamiczne analizy danych filtrowanych przez wszystkie źródła wykorzystywane na pulpicie
  • możliwość definiowania dodatkowych miar wyliczanych bezpośrednio na pulpicie
  • możliwość tworzenia dodatkowych zakładek w ramach jednego pulpitu

Łatwe analizy pogłębione

  • bardzo szybkie analizy what if … – gdzie jednym klikiem włączasz i wyłączasz różne zjawiska obserwując jak to wpływa na całość finansów firmy
  • bardzo szybkie analizy drill down – gdzie każdym kolejnym klikiem zagłębiasz się w dane na zasadzie – pytanie – klik – odpowiedź

6. Udostępniamy doświadczonych konsultantów

Na czas akcji udostępniamy kontakt telefoniczny do naszych konsultantów controllingowych posiadających wieloletnie doświadczenie zdobywane w projektach controllingowych realizowanych dla firm różnej wielkości, z różnych branż i o różnej strukturze kapitałowej.

Konsultanci pomagają od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00

Paweł Musiał
Członek Zarządu
607 638 088
Linkedin
p.musial@c-systems.pl
Mariusz Górski
Key Account Manager
607 228 338
Linkedin
m.gorski@c-systems.pl
Grzegorz Rawicz Mańkowski
Dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski
Business Development Manager
723 244 723
Linkedin
g.rawicz@c-systems.pl

7. Udostępniamy platformę szkoleniową i cykl webinariów

Nowa baza wiedzy controllingowej

Przez cały okres trwania Programu Pomocowego “Pracuj zdalnie i controlluj biznes” zapewniamy też Państwu:

  • dostęp do naszej Baza Wiedzy Controllingowej zawierającej filmy i artykuły na temat controllingu, budżetowania czy wykorzystania Excela,
  • dostęp do materiałów szkoleniowych na temat posługiwania się udostępnionymi Pulpitami Menedżerskimi,
  • udział w cyklu webinariów wspierających efektywne wykorzystanie udostępnionych Pulpitów Menedżerskich, którego konkretnej tematyki, intensywności i długości trwania jeszcze nie potrafimy przewidzieć i podać.

Na czas epidemii udostępniamy Ci

3 pomoce + 2 konsultantów + szkolenia

Może warto spróbować …

Zobacz webinarium!

Dotychczas w ramach akcji Pomoc dla firm przeprowadziliśmy sześć webinariów – cztery na temat 4 narzędzi controllingowych klasy BI i dwa na temat Efektywnego Controllingu Płynności Finansowej – poniżej:

29 maj 2020 g. 10:00 – zrealizowane
10 cze 2020 g. 10:00 – zrealizowane

Zainteresowanie kompleksowym sterowaniem Cash Flow w obecnym czasie okazało ponad 100 osób i firm a my otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat webinarium i całej akcji pomocowej.

Obecnie nie planujemy kolejnych webinariów, ale możesz zobaczyć pełne nagranie z poprzednich i samemu ocenić czy warto wziąć udział w akcji.

Jak przygotować analizę płynności finansowej i ją wizualizować?
Jak zautomatyzować proces uzupełniania danymi?
Które obszary analityczne warto pogłębić z punktu widzenia płynności?
Jak szybko dostarczyć wartość dla zarządu?
Jak skorzystać z naszego programu w czasie pandemii?

Zapytaj o aktualne warunki!

  • prowadzenia efektywnego controllingu płynności finansowej
  • gotowych Pulpitów Menedżerskie i Modeli Cash Flow
  • uproszczonych i szybkowdrażalnych konfiguracji systemu Eureca ›

Wypowiedzi klientów na temat akcji Pomoc dla firm

“Bardzo wartościowe informacje. Rozwiązania analityczne pozwalają spojrzeć daleko do przodu i unikać wielu ukrytych dołków. Polecam.”

Sebastian Wilkowiecki
Dyrektor Finansowy

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

“Controlling to temat rzeka ale z pewnością mogę napisać, że funkcjonalności przedstawione na webinarium w połączeniu z automatyzacją będą wartościowym dodatkiem do funkcjonowania każdej firmy.

Patrzenie na przychody i koszty w przyszłość w oparciu o konkretne i zebrane w jednym miejscu dane to wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy a wygląda na to, że omawiane rozwiązanie umożliwia to w prosty i przyjazny sposób.”

Michał Mazur
Członek Zarządu

Dom samochodowy Germaz Sp. z o.o.

“Każda firma powinna na bieżąco śledzić swoją płynność, szczególnie w okresie kryzysowym.Najlepiej codziennie. Narzędzie, które było omówione podczas webinaru pozwalana bardzo szczegółowe, dzienne śledzenie stanu gotówki oraz symulacje scenariuszy przepływów pieniężnych na poziomie dostawcy, odbiorcy i poszczególnych dokumentów księgowych.”

Luiza Arcab
BusinessController / Data Visualization Expert / VPE Toastmasters

Widzieć więcej. Rozumieć lepiej. Decydować trafniej.

Czyli po co mi rozwiązania controllingowe w obecnych czasach.

  • Dziś controlling może być tym co uratuje Twoją firmę, właśnie dzięki temu, że pozwoli ci podejmować trudne decyzje nie tylko na podstawie intuicji managerskiej ale także w oparciu o twarde informacje zarządcze – liczby, kwoty czy daty.
  • Niemcy – jedna z najsilniejszych gospodarek Europy, są jednocześnie europejskim liderem w zakresie stosowania controllingu w biznesie i dzieje się tak nie dlatego, że im słabo idzie, ale dlatego że m.in. dzięki temu idzie im tak dobrze.
  • Controlling jest mądrym zachowaniem właścicielskim managerów, którzy chcą wiedzieć precyzyjnie co się z ich biznesem dzieje. Którzy chcą w biznesie osiągać to co zamierzają a nie to co im wyjdzie.

Jeśli nas nie znasz

  • Na co dzień, od 2003 roku, zarabiamy na życie produkując informatyczne systemy controllingowe i doradzając firmom w optymalizacji ich biznesów.
  • Nasz system jest codziennie testowany w boju przez 3000 managerów różnych branż i chyba nie ma sytuacji, sektora, czy specyfiki firmy, z którą byśmy się już nie zmierzyli.
  • Jesteśmy członkiem firmowym Międzynarodowego Stowarzyszenia Praktyków Controllingu ICV.
  • Angażujemy się m.in. w edukację controllerów na studiach podyplomowych renomowanych polskich uczelni m.in. SGH w Warszawie i UMK w Toruniu.
  • Z pokorą i bez popadania w zbędną pychę, możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że mamy dużą wiedzę na temat rozwiązań controllingowych – wieloletnią, przekrojową, nie książkową i z całą pewnością z pierwszej linii frontu. I sądzimy, że dziś wielu firmom umiemy po prostu pomóc.

Warunki szczegółowe Programu Pomoc dla firm

Regulamin programu znajdziesz na stronie Pomoc dla firm 1.0 ›